Posilujte s námi psychickou odolnost našich dětí. A to přímo poradnou dětí pro děti.
Na příkladech vrstevníků tak chceme ukázat prožívání, myšlení i řešení potíží konkrétním a inspirativním způsobem. Děti mohou slyšet, jak si poradit v náročných situacích a řešit každodenní starosti s problémy. Především ale chceme sdělovat, že vždy existuje řešení, a to i když je někdy provázeno nepříjemným pocitem jako je smutek, strach nebo lítost. Jde tedy o prevenci krizí, do kterých se děti nemusí dostávat, jestliže umí s vlastními starostmi a emocemi vhodně naložit. Podcastem mohou svoji odolnost posilovat.
- Po prvních dnech bylo celkově přes 1000 přehrání (na všech platformách)! Aktivita nám tak dává velký smysl.
- Každá částka je tak dobrou investicí do dětí.
- Zaujalo Vás? Podpořte tvorbu dalších dílů. Budeme velmi rádi i o šíření podcastu "Utržené sluchátko". Děkujeme
Cílem podcastu Utržené sluchátko je i edukace dětí v oblasti duševního zdraví. Podcast pro děti, který by měl v hledáčku právě duševní zdraví, na našem podcastnovém poli chybí. Rozhodli jsme se proto vyplnit toto místo hned dvojím způsobem. Jedním jsou příběhy dětí, čtené dětmi, a druhým zajímavosti ze světa duševního zdraví, psychologie, wellbeingu či emocí, přizpůsobené věku. Epizody budou publikovány jednou za 14 dní a dětský příběh bude střídat další týden zajímavost.
Témata podcastu mohou otevírat debaty, ke kterým by se jinak rodiče a děti nedostali. Díky krátké formě mohou audio využívat také pedagogové při výuce nebo formování vztahů uvnitř kolektivu. Za důležité považujeme i možnost dětí napsat si o téma, jaké by chtěly slyšet.
Podcast Utržené sluchátko je dostupný na stránkách www.linkabezpeci.cz, YouTube Linky bezpečí a například prostřednictvím aplikací Spotify, Google Podcast, Apple Podcast.
Nezisková organizace

Linka bezpečí, z.s.
Ústavní 95, 18100, Praha 8 - Bohnice
Linka bezpečí je největší a nejdéle fungující celostátní krizovou linkou pro děti a mladé lidi do 26 let. Za rok 2021 jsme pomohli 90 841 dětem v nouzi.
Děti se na nás obracejí například se sebepoškozováním, sebevražednými myšlenkami, problémy v online světě, vztahovými a rodinnými problémy.
Často si nemají s kým promluvit, případně se za svůj problém stydí a bojí se svěřit někomu ve svém okolí. Kromě telefonu mohou děti Linku kontaktovat také prostřednictvím e-mailu a chatu.
Odborně vyškolení konzultanti dokáží dětem ulevit, povzbudit je a pomoct jim najít východisko, případně zprostředkovat lokální pomoc ve všech místech České republiky. Linka bezpečí je tu pro děti zdarma, anonymně a nonstop, 365 dnů v roce, 24 hodin denně. O půlnoci, na Štědrý den, o prázdninách, vždy.
Linka bezpečí pomáhá i rodičům, proto provozuje i Rodičovskou linku, na kterou se mohou obracet rodiče, prarodiče, pedagogové, zkrátka všichni dospělí, kteří mají starost o děti. Napomáhá porozumění mezi rodiči a dětmi a dokáže jim pomoci řešit jejich neshody.
Za 29 let jsme přijali více než 15 000 000 hovorů ...
Volající může zůstat v anonymitě, vše je důvěrné...
- Klademe velký důraz na důvěrnost, a proto žádné konkrétní příběhy dětí nezveřejňujeme v médiích, ani si hovory nenahráváme. Volající může zůstat v anonymitě.
Konzultant je vyškolený profesionál...
- Každý konzultant musí před přijetím na Linku bezpečí projít 150-hodinovým kurzem telefonické krizové intervence a v průběhu své práce na Lince bezpečí se povinně dále vzdělává.
Online služby Linky bezpečí...
Stále více dětí se na Linku bezpečí obrací prostřednictvím e-mailové a chatové komunikace, proto Linka bezpečí tyto služby stále více rozšiřuje a to i v podobě webové poradny
Přispěvatelé
-
Patrik KrumlNezveřejněno
-
Skvělý kolektiv OSPOD KÚZK1 000 Kč
-
Jan Ságl1 000 Kč