Posilujte s námi psychickou odolnost našich dětí. A to přímo poradnou dětí pro děti.
Na příkladech vrstevníků tak chceme ukázat prožívání, myšlení i řešení potíží konkrétním a inspirativním způsobem. Děti mohou slyšet, jak si poradit v náročných situacích a řešit každodenní starosti s problémy. Především ale chceme sdělovat, že vždy existuje řešení, a to i když je někdy provázeno nepříjemným pocitem jako je smutek, strach nebo lítost. Jde tedy o prevenci krizí, do kterých se děti nemusí dostávat, jestliže umí s vlastními starostmi a emocemi vhodně naložit. Podcastem mohou svoji odolnost posilovat.
- Po prvních dnech bylo celkově přes 1000 přehrání (na všech platformách)! Aktivita nám tak dává velký smysl.
- Každá částka je tak dobrou investicí do dětí.
- Zaujalo Vás? Podpořte tvorbu dalších dílů. Budeme velmi rádi i o šíření podcastu "Utržené sluchátko". Děkujeme
Cílem podcastu Utržené sluchátko je i edukace dětí v oblasti duševního zdraví. Podcast pro děti, který by měl v hledáčku právě duševní zdraví, na našem podcastnovém poli chybí. Rozhodli jsme se proto vyplnit toto místo hned dvojím způsobem. Jedním jsou příběhy dětí, čtené dětmi, a druhým zajímavosti ze světa duševního zdraví, psychologie, wellbeingu či emocí, přizpůsobené věku. Epizody budou publikovány jednou za 14 dní a dětský příběh bude střídat další týden zajímavost.
Témata podcastu mohou otevírat debaty, ke kterým by se jinak rodiče a děti nedostali. Díky krátké formě mohou audio využívat také pedagogové při výuce nebo formování vztahů uvnitř kolektivu. Za důležité považujeme i možnost dětí napsat si o téma, jaké by chtěly slyšet.
Podcast Utržené sluchátko je dostupný na stránkách www.linkabezpeci.cz, YouTube Linky bezpečí a například prostřednictvím aplikací Spotify, Google Podcast, Apple Podcast.
-
Patrik Kruml
-
Skvělý kolektiv OSPOD KÚZK1 000 Kč
-
Jan Ságl1 000 Kč
Spojenectví není možné pro tuto Sbírku
Omlouváme, Spojenectví není možné pro tuto Sbírku, vyberte jinou sbírku pro vytvoření spojenectví, přejděte na stránku Spojenectví
Jak ještě mohu pomoci
-
1.
Sbírkovým spojenectvím
Vzal vás některý projekt za srdce tolik, že s ním chcete spojit své jméno?
Chci se stát spojencem
Staňte se jeho spojencem! Seznamte s ním své přátele, udělejte mu kampaň podle vlastních představ! -
2.
Sdílením na sociálních sítích
Sociální sítě mají velkou sílu, i díky tomu, že propojují lidi s podobným pohledem na svět.
Využijme toho. Sdílet a lajkovat je přece tak snadné!
A nezapomeňte, že kromě Facebooku tu máme třeba i Instagram, Twitter nebo další menší sítě.
-
3.
Osobním doporučením
Ať se vám to líbí nebo ne, vaše osoba je stejně nejlepším garantem důvěryhodnosti i smyslu sbírky.
Vysvětlete svým známým po mailu, proč sbírku děláte – i když vám to možná přijde staromódní, mail pořád dobře funguje. -
4.
Vlastním nápadem
Nejlíp stejně fungují věci, které jsou neokoukané a míří přímo na komoru. Vymyslete vlastní a originální způsob, jak rozšířit povědomí o sbírce, které fandíte, mezi co nejvíce lidí!
Přispět na sbírku
Převodem na účet
Přispějete převodem na účet:
888777444/0300
Platba bankovním převodem
Při převodu peněz je buď vložena hotovost na určitý účet nebo je převedena určitá částka z účtu na účet bezhotovostně. Druhá metoda probíhá buď elektronicky (e-banking) nebo pomocí formuláře, takzvané složenky.
Příslušné číslo bankovního účtu naleznete vždy u každého projektu.
Při elektronických převodech (e-banking) stačí jít na internetové stránky Vaší banky a tam máte přímý přístup na svoje vlastní konto. Můžete zadat příkaz k jakékoliv finanční transakci (to znamená i k bankovnímu převodu).
Pro případné potvrzení o daru doporučujeme v popisu platby uvést jméno a příjmení příkazce (dárce).
Převod pomocí složenky: Všechny nutné údaje musí být zaneseny do odpovídajících políček na složence a vyplněná složenka se musí podat v bance nebo na poště. Převáděná suma je buď zaplacena v hotovosti nebo převedena z účtu na účet adresáta. Jako potvrzení obdržíte protisk složenky nebo formuláře, který musí být označen datem a razítkem banky.