Pomozte Venezuele
Ve Venezuele panuje v posledních měsících stupňující se situace vnitřního napětí. Tím se dále prohloubily humanitární problémy velkého počtu Venezuelanů, zejména v oblasti dostupnosti zdravotní péče, ochrany zdraví nebo základních životních potřeb. Mezinárodní červený kříž působí ve Venezuele dlouhodobě, aktuální situace si však žádá rozsáhlou humanitární pomoc.
Strategický plán na léta 2019-20 zahrnuje řadu humanitárních aktivit a jen v jeho první fázi – okamžité pomoci – by se mělo dostat pomoci 650.000 osob. Rozsah této fáze pomoci se bude v přepočtu pohybovat kolem 850 milionů Kč a její počátek je naplánován na polovinu dubna. Zaměření pomoci:
- Základní životní potřeby
Země se potýká s akutním nedostatkem potravin, u 50 % dětí lze hovořit o podvýživě. Následky sucha v r. 2016 (největší za 50 let) umocněné politickými tenzemi vyústily krom nedostatku potravin také v nedostatek kvalitní pitné vody (jen 15 % zdrojů pitné vody se nachází v urbanizované části státu). První fáze pomoci zahrne dodávky potravin nejzranitelnějším rodinám, následně se pomoc zaměří na dostupnost pitné vody. - Zdravotní péči a ochranu zdraví
Socioekonomická krize od r. 2015 přinesla vzestup infekčních nemocí, kterým lze předcházet očkováním (dětská obrna, spalničky, záškrt) a malárie, děti se přestaly účastnit očkovacích programů Ministerstva zdravotnictví. V zemi je akutní nedostatek léků, zdravotnického materiálu a zdravotnických prostředků, elektřiny a pitné vody což znamená obtížnou dostupnost zdravotní péče. - Zvýšení odolnosti komunit
V další fázi pomoci půjde o zvýšení připravenosti na katastrofy, se kterými se Venezuela v důsledku fenoménu El Niňo potýká – sucha, povodně, sesuvy půdy. Připraveností na katastrofy lze zmírnit jejich humanitární následky.
Bližší informaci o poskytované pomoci naleznete na www.cervenykriz.eu.
Spojenectví není možné pro tuto Sbírku
Omlouváme, Spojenectví není možné pro tuto Sbírku, vyberte jinou sbírku pro vytvoření spojenectví, přejděte na stránku Spojenectví
Jak ještě mohu pomoci
-
1.
Sbírkovým spojenectvím
Vzal vás některý projekt za srdce tolik, že s ním chcete spojit své jméno?
Chci se stát spojencem
Staňte se jeho spojencem! Seznamte s ním své přátele, udělejte mu kampaň podle vlastních představ! -
2.
Sdílením na sociálních sítích
Sociální sítě mají velkou sílu, i díky tomu, že propojují lidi s podobným pohledem na svět.
Využijme toho. Sdílet a lajkovat je přece tak snadné!
A nezapomeňte, že kromě Facebooku tu máme třeba i Instagram, Twitter nebo další menší sítě.
-
3.
Osobním doporučením
Ať se vám to líbí nebo ne, vaše osoba je stejně nejlepším garantem důvěryhodnosti i smyslu sbírky.
Vysvětlete svým známým po mailu, proč sbírku děláte – i když vám to možná přijde staromódní, mail pořád dobře funguje. -
4.
Vlastním nápadem
Nejlíp stejně fungují věci, které jsou neokoukané a míří přímo na komoru. Vymyslete vlastní a originální způsob, jak rozšířit povědomí o sbírce, které fandíte, mezi co nejvíce lidí!
Přispět na sbírku
Převodem na účet
Přispějete převodem na účet:
333999/2700, variabilní symbol 1901
Platba bankovním převodem
Při převodu peněz je buď vložena hotovost na určitý účet nebo je převedena určitá částka z účtu na účet bezhotovostně. Druhá metoda probíhá buď elektronicky (e-banking) nebo pomocí formuláře, takzvané složenky.
Příslušné číslo bankovního účtu naleznete vždy u každého projektu.
Při elektronických převodech (e-banking) stačí jít na internetové stránky Vaší banky a tam máte přímý přístup na svoje vlastní konto. Můžete zadat příkaz k jakékoliv finanční transakci (to znamená i k bankovnímu převodu).
Pro případné potvrzení o daru doporučujeme v popisu platby uvést jméno a příjmení příkazce (dárce).
Převod pomocí složenky: Všechny nutné údaje musí být zaneseny do odpovídajících políček na složence a vyplněná složenka se musí podat v bance nebo na poště. Převáděná suma je buď zaplacena v hotovosti nebo převedena z účtu na účet adresáta. Jako potvrzení obdržíte protisk složenky nebo formuláře, který musí být označen datem a razítkem banky.