Auto do tréninkového pracoviště pro vozíčkáře
-
Cílová částka
- 668 300 Kč
-
Vybráno
- 133 456 Kč
-
Přispělo 120 dárců
-
Zbývá Již ukončeno
Provozujeme dva charitativní obchody a tréninkové pracoviště pro hendikepované "Hvězdný bazar" v Praze, v Jungmannově ulici již jedenáctým rokem, v Sokolovské ulici čtvrtým rokem. Díky naší systematické podpoře se nám podařilo dodat klientům zpět ztracené sebevědomí, poskytnout praxi a v neposlední řadě zprostředkovat pracovní místo na otevřeném trhu práce. Od začátku projektu jsme pomohli již zhruba 60 klientům, kteří se potýkali s obtížemi při hledání zaměstnání. V obchodech aktuálně pracuje 12 osob s hendikepem a je radostným příkladem, jak může sociální podnikání proměnit životy lidí.
Veškerý výtěžek z prodeje v obchodech je vynaložen na mzdy zaměstnanců, reinvestován do provozu a rozvoje obchodu nebo do vzdělávání pro zaměstnané vozíčkáře. Ale již nám nezbývají finance na nákup automobilu.
Zakládáme si na principech sociálního podnikání, kdy nadpoloviční většinu zaměstnanců tvoří lidé s hendikepem. Nadšeně se řídíme zásadami environmentálně šetrného podnikání. Záleží nám nejen na prodloužení životního cyklu oblečení, ale i na minimalizaci odpadu a využívání recyklovaných nebo v přírodě dobře rozložitelných materiálů. V rámci konceptu nabízíme rozmanitý sortiment lokálních výrobků z chráněných dílen.
Vlastní automobil (pick up) by pro nás znamenal nedocenitelnou pomoc. Náš sociální podnik je velmi žádaný na různé akce, např. na festivaly (Rock For People, Let It Roll) a také na jarmarky ve firmách, neprodané oblečení věnujeme jiným potřebným neziskovkám. Bohužel dopravu zajišťujeme soukromými vozy zaměstnanců nebo si musíme auto půjčovat, což je pro nás již neudržitelné a drahé (cestovní příkazy a amortizace). Všeobecně doprava pro lidi na invalidním vozíku je velmi komplikovaná a pro naše hendikepované zaměstnance by byl významným přínosem, aby mohli jezdit na charitativní jarmarky a přepravovat se mezi tréninkovými pracovišti. Aktuálně jsou odkázání na přepravu pomocí MHD. Vlastní služební automobil poskytne nezávislost a samostatnost.
Děkujeme za Vaši pozornost a případnou podporu.
Nezisková organizace

Česká asoc.paraplegiků - CZEPA
Dygrýnova 816/8, 19800, Praha 14
Pomáháme vozíčkářům po poranění míchy "postavit se na vlastní nohy"
Hájíme zájmy vozíčkářů po poranění míchy, usilujeme o vytvoření podmínek pro jejich plnohodnotný život a pro integraci do většinové společnosti.
S tímto cílem realizuje řadu projektů:
Informační a poradenský program pro vozíčkáře
(sociálně právní poradenství, poradenství v oblasti kompenzačních a zdravotních pomůcek, bezbariérových úprav, lékařské a rehabilitační péče, prevence zdravotních komplikací, intervence na podporu práv vozíčkářů, vydávání informačních materiálů)
Tréninkové zaměstnávání pro vozíčkáře - charitativní obchod Hvězdný bazar
(pracovní místa prodejců v obchodě jsou určena zejména vozíčkářům, kteří kvůli úrazu nedokončili vzdělání, nemohli získat pracovní zkušenosti nebo nemohou vykonávat svou původní profesi)
Vozejkov.cz
(komunitní portál pro vozíčkáře, kde naleznou pomoc, rady, zkušenosti dalších vozíčkářů a odborníků, inspiraci, názory, pozvánky, nabídky, tipy; aktivní účastí mohou vozíčkáři ovlivnit obsah portálu tak, aby byl pro ně co nejužitečnější)
VozejkMap
(mobilní aplikace pro chytré telefony a webové rozhraní nabízí mapu, navigaci a informace o bezbariérových místech v celé ČR i v zahraničí; umožní vozíčkářům naplánovat si cestu tak, aby se nedostali do potíží a mohli cestovat samostatně; pomůže najít například nejbližší bezbariérovou kavárnu či WC; data zadávají a ověřují samotní vozíčkáři)
BanalFatal! - banální situace, fatální následky
(preventivní kampaň proti úrazům páteře, zahrnuje televizní spoty a interaktivní semináře pro děti, mládež, učitele a pedagogy volnočasových aktivit)
Peer mentoring
(projekt je založen na principu sdílení vlastních zkušeností - mentorem je vozíčkář, který je delší dobu po úraze a je na postižení dobře adaptován; pomáhá jako průvodce v nové životní situaci vozíčkáři, který je krátce po úraze; peer pracuje také s rodinnými příslušníky a blízkými nových vozíčkářů; peeři úzce spolupracují s odbornými garanty (sociální pracovnice, spinální specialistka, psycholog) a pracují pod odbornou supervizí)
Startovací bydlení
(5 startovacích bytů určených pro vozíčkáře, kteří jsou krátce po úraze, ještě nemají vyřešené vlastní bydlení, ale chtějí žít od začátku aktivně a samostatně)
Podporované bydlení pro tetraplegiky
(vozíčkáři s postižením horních končetin se v bytě učí žít samostatně bez závislosti na rodinných příslušnících a zařízeních nemocničního tipu)
Půjčování kompenzačních pomůcek a automobilů s ručním řízením
Edukační program pro odbornou veřejnost
(realizace odborných seminářů/webinářů, kongresů)
Spolupráce s lékaři a legislativci na zkvalitnění sociální a zdravotní péče.
Pro vozíčkáře systematicky vytváříme pracovní místa. V roce 2020 jsme zaměstnali 26 osob se zdravotním postižením.
Přispěvatelé
-
VCLF1 200 Kč
-
VACLF1 800 Kč
-
VCLF773 Kč
-
KatkaNezveřejněno
-
VCLF ŠPČK1 227 Kč
-
Kuba500 Kč
-
Shimona1 000 Kč
-
VCLV ŠPČK2 000 Kč
-
Šimona a Petr Maškovi500 Kč
-
Iveta500 Kč
-
Monika Rozsypalová500 Kč
-
Kuba + Mára500 Kč
-
Jana500 Kč