Auto do tréninkového pracoviště pro vozíčkáře

  • Cílová částka 668 300
  • Vybráno 133 456
  • Přispělo 120 dárců
  • Zbývá Již ukončeno

 

Provozujeme dva charitativní obchody a tréninkové pracoviště pro hendikepované "Hvězdný bazar"  v Praze, v Jungmannově ulici již jedenáctým rokem, v Sokolovské ulici  čtvrtým rokem. Díky naší systematické podpoře se nám podařilo dodat klientům zpět ztracené sebevědomí, poskytnout praxi a v neposlední řadě zprostředkovat pracovní místo na otevřeném trhu práce. Od začátku projektu jsme pomohli již zhruba 60 klientům, kteří se potýkali s obtížemi při hledání zaměstnání. V obchodech aktuálně pracuje 12 osob s hendikepem a je radostným příkladem, jak může sociální podnikání proměnit životy lidí.

Veškerý výtěžek z prodeje v obchodech je vynaložen na mzdy zaměstnanců, reinvestován do provozu a rozvoje obchodu nebo do vzdělávání pro zaměstnané vozíčkáře. Ale již nám nezbývají finance na nákup automobilu.

Zakládáme si na principech sociálního podnikání, kdy nadpoloviční většinu zaměstnanců tvoří lidé s hendikepem. Nadšeně se řídíme zásadami environmentálně šetrného podnikání. Záleží nám nejen na prodloužení životního cyklu oblečení, ale i na minimalizaci odpadu a využívání recyklovaných nebo v přírodě dobře rozložitelných materiálů. V rámci konceptu nabízíme rozmanitý sortiment lokálních výrobků z chráněných dílen.

Vlastní automobil (pick up) by pro nás znamenal nedocenitelnou pomoc. Náš sociální podnik je velmi žádaný na různé akce, např. na festivaly (Rock For People, Let It Roll) a také na jarmarky ve firmách, neprodané oblečení věnujeme jiným potřebným neziskovkám. Bohužel dopravu zajišťujeme soukromými vozy zaměstnanců nebo si musíme auto půjčovat, což je pro nás již neudržitelné a drahé (cestovní příkazy a amortizace). Všeobecně doprava pro lidi na invalidním vozíku je velmi komplikovaná a pro naše hendikepované zaměstnance by byl významným přínosem, aby mohli jezdit na charitativní jarmarky a přepravovat se mezi tréninkovými pracovišti. Aktuálně jsou odkázání na přepravu pomocí MHD. Vlastní služební automobil poskytne nezávislost a samostatnost.

Děkujeme za Vaši pozornost a případnou podporu.

  • VCLF
    1 200 Kč
  • VACLF
    1 800 Kč
  • VCLF
    773 Kč
  • Katka
  • VCLF ŠPČK
    1 227 Kč
  • Kuba
    500 Kč
  • Shimona
    1 000 Kč
  • VCLV ŠPČK
    2 000 Kč
  • Šimona a Petr Maškovi
    500 Kč
  • Iveta
    500 Kč
  • Monika Rozsypalová
    500 Kč
  • Kuba + Mára
    500 Kč
  • Jana
    500 Kč
Alena Jančíková
18.1.2024, 12:16

Děkujeme společnosti PTT Group, s.r.o. za 50.000 Kč, které nám již přistály na bankovním účtu a nepromítnou se tedy v této sbírce. Děkujeme ??

Pro přidání komentáře se prosím přihlašte nebo registrujte

Česká asoc.paraplegiků - CZEPA

www.czepa.cz

Pomáháme vozíčkářům po poranění míchy "postavit se na vlastní nohy"

Hájíme zájmy vozíčkářů po poranění míchy, usilujeme o vytvoření podmínek pro jejich plnohodnotný život a pro integraci do většinové společnosti.

S tímto cílem realizuje řadu projektů:

Informační a poradenský program pro vozíčkáře
(sociálně právní poradenství, poradenství v oblasti kompenzačních a zdravotních pomůcek, bezbariérových úprav, lékařské a rehabilitační péče, prevence zdravotních komplikací, intervence na podporu práv vozíčkářů, vydávání informačních materiálů)

Tréninkové zaměstnávání pro vozíčkáře - charitativní obchod Hvězdný bazar
(pracovní místa prodejců v obchodě jsou určena zejména vozíčkářům, kteří kvůli úrazu nedokončili vzdělání, nemohli získat pracovní zkušenosti nebo nemohou vykonávat svou původní profesi)

Vozejkov.cz
(komunitní portál pro vozíčkáře, kde naleznou pomoc, rady, zkušenosti dalších vozíčkářů a odborníků, inspiraci, názory, pozvánky, nabídky, tipy; aktivní účastí mohou vozíčkáři ovlivnit obsah portálu tak, aby byl pro ně co nejužitečnější)

VozejkMap
(mobilní aplikace pro chytré telefony a webové rozhraní nabízí mapu, navigaci a informace o bezbariérových místech v celé ČR i v zahraničí; umožní vozíčkářům naplánovat si cestu tak, aby se nedostali do potíží a mohli cestovat samostatně; pomůže najít například nejbližší bezbariérovou kavárnu či WC; data zadávají a ověřují samotní vozíčkáři)

BanalFatal! - banální situace, fatální následky
(preventivní kampaň proti úrazům páteře, zahrnuje televizní spoty a interaktivní semináře pro děti, mládež, učitele a pedagogy volnočasových aktivit)

Peer mentoring
(projekt je založen na principu sdílení vlastních zkušeností - mentorem je vozíčkář, který je delší dobu po úraze a je na postižení dobře adaptován; pomáhá jako průvodce v nové životní situaci vozíčkáři, který je krátce po úraze; peer pracuje také s rodinnými příslušníky a blízkými nových vozíčkářů; peeři úzce spolupracují s odbornými garanty (sociální pracovnice, spinální specialistka, psycholog) a pracují pod odbornou supervizí)

Startovací bydlení
(5 startovacích bytů určených pro vozíčkáře, kteří jsou krátce po úraze, ještě nemají vyřešené vlastní bydlení, ale chtějí žít od začátku aktivně a samostatně)

Podporované bydlení pro tetraplegiky
(vozíčkáři s postižením horních končetin se v bytě učí žít samostatně bez závislosti na rodinných příslušnících a zařízeních nemocničního tipu)


Půjčování kompenzačních pomůcek a automobilů s ručním řízením
 
Edukační program pro odbornou veřejnost
(realizace odborných seminářů/webinářů, kongresů)

Spolupráce s lékaři a legislativci na zkvalitnění sociální a zdravotní péče.
 

Pro vozíčkáře systematicky vytváříme pracovní místa. V roce 2020 jsme zaměstnali 26 osob se zdravotním postižením. 

Poslat e-mailem

Vložit do stránky

Spojenectví není možné pro tuto Sbírku

Omlouváme, Spojenectví není možné pro tuto Sbírku, vyberte jinou sbírku pro vytvoření spojenectví, přejděte na stránku Spojenectví

Jak ještě mohu pomoci

  • 1.

    Sbírkovým spojenectvím

    Vzal vás některý projekt za srdce tolik, že s ním chcete spojit své jméno?
    Staňte se jeho spojencem! Seznamte s ním své přátele, udělejte mu kampaň podle vlastních představ!

    Chci se stát spojencem
  • 2.

    Sdílením na sociálních sítích

    Sociální sítě mají velkou sílu, i díky tomu, že propojují lidi s podobným pohledem na svět.
    Využijme toho. Sdílet a lajkovat je přece tak snadné!
    A nezapomeňte, že kromě Facebooku tu máme třeba i Instagram, Twitter nebo další menší sítě.

    Sdilet na Facebooku SDÍLET NA TWITTERU

  • 3.

    Osobním doporučením

    Ať se vám to líbí nebo ne, vaše osoba je stejně nejlepším garantem důvěryhodnosti i smyslu sbírky.
    Vysvětlete svým známým po mailu, proč sbírku děláte – i když vám to možná přijde staromódní, mail pořád dobře funguje.

    Poslat mailem

  • 4.

    Vlastním nápadem

    Nejlíp stejně fungují věci, které jsou neokoukané a míří přímo na komoru. Vymyslete vlastní a originální způsob, jak rozšířit povědomí o sbírce, které fandíte, mezi co nejvíce lidí!

Přispět na sbírku

Převodem na účet

Přispějete převodem na účet:

50475047/0300

Platba bankovním převodem

Při převodu peněz je buď vložena hotovost na určitý účet nebo je převedena určitá částka z účtu na účet bezhotovostně. Druhá metoda probíhá buď elektronicky (e-banking) nebo pomocí formuláře, takzvané složenky.

Příslušné číslo bankovního účtu naleznete vždy u každého projektu.

Při elektronických převodech (e-banking) stačí jít na internetové stránky Vaší banky a tam máte přímý přístup na svoje vlastní konto. Můžete zadat příkaz k jakékoliv finanční transakci (to znamená i k bankovnímu převodu).

Pro případné potvrzení o daru doporučujeme v popisu platby uvést jméno a příjmení příkazce (dárce).

Převod pomocí složenky: Všechny nutné údaje musí být zaneseny do odpovídajících políček na složence a vyplněná složenka se musí podat v bance nebo na poště. Převáděná suma je buď zaplacena v hotovosti nebo převedena z účtu na účet adresáta. Jako potvrzení obdržíte protisk složenky nebo formuláře, který musí být označen datem a razítkem banky.

Přihlášení

Zaregistrovat

Registrace

Registrace uživatele

Kolik darovat