Polohovací postele pro dlouhodobě ležící pacienty v Domově sv. Karla Boromejského

116%
  • Cílová částka 50 000
  • Vybráno 58 300
  • Přispělo 29 dárců
  • Zbývá Již ukončeno

 

Domov sv. Karla Boromejského v Praze - Řepích je nestátní nezisková organizace - zdravotnické zařízení a poskytovatel sociálních služeb. Během roku se při kapacitě 92 lůžek postará o téměř 400 nemocných seniorů, kterým zabezpečí čtyřiadvacetihodinovou ošetřovatelskou péči včetně péče rahabilitační. Zvláštností je, že v budově řepského kláštera, kde Domov již 24 let sídlí, existuje i oddělení výkonu trestu pro ženy. Tyto ženy jsou zaměstnávány v pomocných a obslužných provozech a některé s motivací k péči o seniory i rekvalifikované v sanitářském kurzu. Úspěšné absolventky tohoto kurzu pak pracují jako sanitářky přímo u lůžek pacientů. Po propuštění z výkonu trestu mohou své znalosti a zkušenosti uplatnit v ostatních zařízeních zdravotních a sociálních služeb. Činnost  Domova tím nabývá celospolečenského rozměru a je odbornou i laickou veřejností velmi kladně hodnocena.

S ohledem na naši cílovou skupinu nemocných seniorů, kteří jsou ve většině případů dlouhodobě ležící, bychom potřebovali získat příspěvek na pořízení speciální polohovací postele s matrací pro prevenci proleženin u pacientů dlouhodobě upoutaných na lůžko. Výhodou této postele je i její variabilita, resp. možnost jejího prodloužení pro nadměrně vysoké pacienty (nad 190 cm).  Postel lze pořídit za 40 tis. Kč a velkou pomocí by bylo získat prostředky na pořízení dvou takovýchto lůžek.

  • Mimořádný dar
    3 000 Kč
  • Mimořádný dar
    5 000 Kč
  • Mimořádný dar
    25 000 Kč
  • Linda
    100 Kč
  • Michal
    301 Kč
  • Martin Pitrun
    500 Kč
  • Marie Havelková
    1 000 Kč
  • Pavel Kozlovský
    2 000 Kč
  • Helena Vnoučková
  • Klára a Michal Karmazinovi
    1 000 Kč
  • Ivana Kotilínková
    500 Kč
Pro přidání komentáře se prosím přihlašte nebo registrujte

Domov sv. Karla Boromejského

www.domovrepy.cz

Domov sv. Karla Boromejského - Domov Řepy

 

Domov sv. Karla Boromejského je nestátní nezisková organizace zřízená Kongregací Milosrdných sester sv. Karla Boromejského. Domov byl založen v roce 1996 s cílem zajistit náročnou celodenní ošetřovatelskou péči o nemocné nesoběstačné seniory na lůžkovém oddělení. Kromě zdravotních služeb nabízí Domov i služby sociální (odlehčovací služby a denní stacionář).

Posláním Domova je péče o věkem pokročilé občany, jejichž dlouhodobě nepříznivý zdravotní stav vede k převážné nebo úplné ztrátě jejich soběstačnosti a následné závislosti na trvalé pomoci druhé osoby.

V objektu Domova sídlí i Oddělení výkonu trestu Řepy (součást Vazební věznice Ruzyně), ve kterém jsou umístěny odsouzené ženy. Těmto ženám vytváří Domov pracovní příležitosti ve svém provozu (pomocné síly na stanicích, v kuchyni, v prádelně a v úklidu). Vybrané ženy mohou navštěvovat certifikovaný sanitářský kurs sv. Zdislavy, po jehož absolvování pracují jako sanitářky na lůžkové části. Tímto způsobem se Domov podílí na úspěšné resocializaci odsouzených žen, které se po opuštění výkonu trestu mohou zapojit do pracovního procesu ve zdravotnictví nebo sociálních službách.

Jedná se o ojedinělý projekt, který spojuje čtyři světy pod jednou střechou. Jsou to řádové sestry, věkem pokročilí a nemocní lidé, odsouzené ženy a civilní zaměstnanci. Tyto světy se setkávají v prostorách Domova, aby společně vytvářely prostředí vzájemné služby a spolupráce.

Poslat e-mailem

Vložit do stránky

Spojenectví není možné pro tuto Sbírku

Omlouváme, Spojenectví není možné pro tuto Sbírku, vyberte jinou sbírku pro vytvoření spojenectví, přejděte na stránku Spojenectví

Jak ještě mohu pomoci

  • 1.

    Sdílením na sociálních sítích

    Sociální sítě mají velkou sílu, i díky tomu, že propojují lidi s podobným pohledem na svět.
    Využijme toho. Sdílet a lajkovat je přece tak snadné!
    A nezapomeňte, že kromě Facebooku tu máme třeba i Instagram, Twitter nebo další menší sítě.

    Sdilet na Facebooku SDÍLET NA TWITTERU

  • 2.

    Osobním doporučením

    Ať se vám to líbí nebo ne, vaše osoba je stejně nejlepším garantem důvěryhodnosti i smyslu sbírky.
    Vysvětlete svým známým po mailu, proč sbírku děláte – i když vám to možná přijde staromódní, mail pořád dobře funguje.

    Poslat mailem

  • 3.

    Vlastním nápadem

    Nejlíp stejně fungují věci, které jsou neokoukané a míří přímo na komoru. Vymyslete vlastní a originální způsob, jak rozšířit povědomí o sbírce, které fandíte, mezi co nejvíce lidí!

Přispět na sbírku

Přihlášení

Zaregistrovat

Registrace

Registrace uživatele

Kolik darovat