Humanitární projekty Lékařů bez hranic ve světě

 

Lékaři bez hranic poskytují zdravotnickou pomoc v téměř 70 zemích světa s více než 2 500 mezinárodních a 29 000 místních spolupracovníků. V zemích, ve kterých nefungují nebo zcela chybí jakékoli zdravotnické struktury, poskytují Lékaři bez hranic zdravotnickou péči, provozují kliniky, vykonávají chirurgické operace, bojují s epidemiemi, provádějí očkovací kampaně.
Lékaři bez hranic rovněž pracují v odlehlých a těžce přístupných oblastech a také školí místní personál. Zabezpečují provoz výživových center pro podvyživené děti, provozují programy psychologické pomoci a ošetřují pacienty postižené infekčními nemocemi, např. tuberkulózou, spavou nemocí či HIV/AIDS. Hlavním cílem těchto aktivit je poskytnutí lékařské pomoci populacím, které nemají přístup ke zdravotnickým službám.
Lékaři bez hranic využívají různých možností a prostředků k tomu, aby mohli informovat veřejnost o krizových situacích, pokud je to nezbytné ke zlepšení situace postižených. Cílem práce Lékařů bez hranic je zmírnění lidského utrpení, ochrana lidských životů a zdraví a znovunavrácení úcty k lidským bytostem a základním lidským právům.
  • Michal Tomšů
    1 000 Kč
  • Jaroslav Přibyl
    1 100 Kč
  • Zaměstnanci ČSOB
    15 892 Kč
  • Alena Nováková
    500 Kč
Pro přidání komentáře se prosím přihlašte nebo registrujte
  • Humanitární projekty Lékařů bez hranic ve světě

    Láska bez hranic

    Lékaři bez hranic - Médecins Sans Frontieres in Czech Republic, o.p.s.

Lékaři bez hranic - Médecins Sans Frontieres in Czech Republic, o.p.s.

https://www.lekari-bez-hranic.cz/

Médicins Sans Frontières/Lékaři bez hranic 

Poskytujeme zdravotnickou a humanitární pomoc v konfliktních oblastech, po přírodních katastrofách a při epidemiích ve více než 70 zemích světa. Financují nás především soukromí dárci, nikoliv státy a mezinárodní instituce.

Přes 50 let poskytujeme zdravotnickou a humanitární pomoc těm nejzranitelnějším: lidem zasaženým válkou, přírodními katastrofami nebo epidemiemi. Každoročně léčíme, očkujeme či operujeme miliony lidí po celém světě. Zároveň přinášíme jejich životní příběhy a upozorňujeme na krize, jejichž důsledky zmírňujeme. Působíme ve více než 70 zemích světa.

Páteří naší organizace jsou místní lidé, kteří tvoří většinu našich spolupracovníků na misi. Díky nim je pomoc udržitelná i po našem odchodu. V roce 2021 na našich misích pracovali místní lidé na 37 763 pozicích a mezinárodní kolegové na 3 409 pozicích, což představovalo 83 %, respektive 8 % ze všech našich zaměstnanců. Zbývajících 9 % tvořili kolegové v pobočkách a operačních centrech.

Za svou činnost jsme v roce 1999 získali Nobelovu cenu za mír. Finanční prostředky získané díky tomuto ocenění jsme použili na boj proti opomíjeným nemocem. 

Pomáháme:

- uprostřed konfliktů a válek

- po přírodních katastrofách

- při šíření nemocí a epidemiích

- uprchlíkům a vysídleným

- při opomíjených zdravotních krizích

- lidem s psychickými potížemi

- obětem sexuálního násilí

- maminkám a rodičkám

- zpřístupnit potřebné léky

 

Nestranně
Pomáháme těm, kteří nás potřebují, bez ohledu na jejich původ, náboženské vyznání či politické preference.
Nezávisle
Téměř 100 % našich příjmů pochází od soukromých dárců. Díky nim naši práci a rozhodování neovlivňují zájmy vládních či mezinárodních institucí.
Neutrálně
Během konfliktů nestraníme žádné z válčících stran. Se všemi zúčastněnými vyjednáváme o naší pomoci, abychom mohli ošetřovat a léčit raněné či nemocné, ať už jsou na jakékoliv straně bojové linie.

Česká pobočka Lékařů bez hranic

Kancelář Lékařů bez hranic v České republice vznikla v roce 2006. Informuje veřejnost o situaci v krizových oblastech a zajišťuje finance i spolupracovníky pro zdravotnické a humanitární projekty v zahraničí. Právní formou jde o obecně prospěšnou společnost.

Poslat e-mailem

Vložit do stránky

Spojenectví není možné pro tuto Sbírku

Omlouváme, Spojenectví není možné pro tuto Sbírku, vyberte jinou sbírku pro vytvoření spojenectví, přejděte na stránku Spojenectví

Jak ještě mohu pomoci

  • 1.

    Sbírkovým spojenectvím

    Vzal vás některý projekt za srdce tolik, že s ním chcete spojit své jméno?
    Staňte se jeho spojencem! Seznamte s ním své přátele, udělejte mu kampaň podle vlastních představ!

    Chci se stát spojencem
  • 2.

    Sdílením na sociálních sítích

    Sociální sítě mají velkou sílu, i díky tomu, že propojují lidi s podobným pohledem na svět.
    Využijme toho. Sdílet a lajkovat je přece tak snadné!
    A nezapomeňte, že kromě Facebooku tu máme třeba i Instagram, Twitter nebo další menší sítě.

    Sdilet na Facebooku SDÍLET NA TWITTERU

  • 3.

    Osobním doporučením

    Ať se vám to líbí nebo ne, vaše osoba je stejně nejlepším garantem důvěryhodnosti i smyslu sbírky.
    Vysvětlete svým známým po mailu, proč sbírku děláte – i když vám to možná přijde staromódní, mail pořád dobře funguje.

    Poslat mailem

  • 4.

    Vlastním nápadem

    Nejlíp stejně fungují věci, které jsou neokoukané a míří přímo na komoru. Vymyslete vlastní a originální způsob, jak rozšířit povědomí o sbírce, které fandíte, mezi co nejvíce lidí!

Přispět na sbírku

Převodem na účet

Přispějete převodem na účet:

111333/2700

Platba bankovním převodem

Při převodu peněz je buď vložena hotovost na určitý účet nebo je převedena určitá částka z účtu na účet bezhotovostně. Druhá metoda probíhá buď elektronicky (e-banking) nebo pomocí formuláře, takzvané složenky.

Příslušné číslo bankovního účtu naleznete vždy u každého projektu.

Při elektronických převodech (e-banking) stačí jít na internetové stránky Vaší banky a tam máte přímý přístup na svoje vlastní konto. Můžete zadat příkaz k jakékoliv finanční transakci (to znamená i k bankovnímu převodu).

Pro případné potvrzení o daru doporučujeme v popisu platby uvést jméno a příjmení příkazce (dárce).

Převod pomocí složenky: Všechny nutné údaje musí být zaneseny do odpovídajících políček na složence a vyplněná složenka se musí podat v bance nebo na poště. Převáděná suma je buď zaplacena v hotovosti nebo převedena z účtu na účet adresáta. Jako potvrzení obdržíte protisk složenky nebo formuláře, který musí být označen datem a razítkem banky.

Přihlášení

Zaregistrovat

Registrace

Registrace uživatele

Kolik darovat