Daruj Správně

Roční rehabilitace pro Ronju

www.predcasnenarozenedeti.cz

Ronja se narodila předčasně ve 30. týdnu těhotenství. Důsledkem předčasného porodu Ronja trpí dětskou mozkovou obrnou, která v jejím případě zahrnuje těžkou spánkovou apnoe, epilepsii, těžkou hypotonii a skoliózu.

Do osmi měsíců byla vyživována pomocí hadičky a dodnes je na podpoře kyslíku. Ve třech letech se zatím jen plazí, klečí a nemluví. Celá rodina s ní intenzivně cvičí alespoň 3x denně Vojtovu metodu. Do svých tří let Ronja byla již 20x hospitalizována, zejména kvůli komplikacím s dýcháním.

Skolióza v Ronji stadiu je velmi vážná. Omezuje pohyb, dýchání, trávení, utlačuje vnitřní orgány a také bolí. Ronja má na spaní speciální korzet, který vyrovnává tělo do takové polohy, aby se skolióza dále neprohlubovala.

Díky neurorehabilitaci a Feldenkraisově metodě by Ronja mohla dvakrát týdně dvě hodiny cvičit, léčit svou skoliózu a rozvíjet samostatný pohyb.

Rodina se ocitla ve velmi těžké finanční situaci a péče o Ronju a její potřeby je velmi nákladná. Jen například všechny výdaje kolem dýchání jsou pro Ronju životně důležité a pojišťovna hradí jen část z nich.

Rehabilitace jsou naprosto klíčové pro Ronji další vývoj a rodina si, kromě domácího cvičení Vojtovy metody, nemůže další odborné cvičení, bez pomoci okolí, dovolit.

Částka 100.000Kč, na kterou cílíme, umožní Ronje intenzivně cvičit a navštěvovat terapie po dobu jednoho roku.

Společně můžeme pomoci změnit osud dalšího dítěte k lepšímu.

Děkujeme za podporu a pomoc, která má hluboký smysl.

Poslání organizace

Naším posláním je pomáhat rodinám předčasně narozených dětí, zmírnit finanční a psychickou zátěž spojenou s jejich odloučením.

Kolik chcete přispět?

Pošlete jednorázovou DMS na telefonní číslo 87 777 ve tvaru:
DMS  30 nebo
DMS  60 nebo
DMS  90          

Pošlete dlouhodobou DMS na telefonní číslo 87 777 ve tvaru:
DMS TRV  30 nebo
DMS TRV  60 nebo
DMS TRV  90          

Více informací