Daruj Správně

Pomoc pro Pomocné tlapky - Od štěněte k hrdinovi

http://www.pomocnetlapky.cz

Cílem projektu je výchova a výcvik asistenčních psů pro tělesně postižené spoluobčany. Ti tak získávají zdarma neocenitelného parťáka, který částečně nahradí lidského asistenta.
Příprava začíná výchovou štěňat v adoptivních rodinách na jejich budoucí roli asistenčního psa, následuje speciální výcvik mladých psů a také zaškolení klienta, aby co nejlépe zvládali soužití s asistenčním psem.
Asistenční psi mohou částečně nahradit službu osobních asistentů nebo rodinných příslušníků a snížit závislost tělesně postižených lidí na jejich péči, zvýšit samostatnost a sebevědomí a tím umožnit klientům aktivně a plnohodnotně se zapojit do běžného života a zlepšit navazování komunikace s okolím.

Pes-asistent ovládá okolo 80 povelů, k těm základním a nejvíce využívaným úkonům patří podávání spadlých předmětů do ruky klienta, otvírání a zavírání dveří, rozsvěcení světel, otvírání pračky, vyndavání prádla, otvírání lednice a podání určeného předmětu (lahev s pitím, krabička s jídlem), dále je to pomoc při sebeobsluze - stahování ponožek, kalhot, rozepínání a stahování bundy,... zvedání ruky na ovladač el.vozíku apod.
Každý pes je cvičený na míru klienta - dle jeho potřeb.
Více informací na www.sundejmiponozku.cz.

Neméně významnou součástí výcviku je příprava psa na pomoc formou canisterapie - speciální zooterapie, kdy se speciálním přikládáním psa k tělu postiženého uvolňují spazmy (křeče), dojde k celkovému uvolnění a prohřátí organizmu. Při cílených hrách se psem dítě i dospělý klient nenásilně, rád a dobrovolně cvičí - rehabilituje.. 

Poslání organizace

Posláním organizace je výcvik asistenčních psů pro vozíčkáře.
Byli jsme první organizací v ČR, která v roce 2001 začala poskytovat své služby klientům z celé ČR komplexně (od cílené přípravy štěněte, přes výcvik na míru klientovi, po předání a následnou péči o asistenční tým po celou dobu aktivní služby).
Jsme jednou z mála organizací, která úspěšně pracuje a plní své poslaní bez podpory státu.

Kolik chcete přispět?

Pošlete jednorázovou DMS na telefonní číslo 87 777 ve tvaru:
DMS POMOCNETLAPKY 30 nebo
DMS POMOCNETLAPKY 60 nebo
DMS POMOCNETLAPKY 90          

Pošlete dlouhodobou DMS na telefonní číslo 87 777 ve tvaru:
DMS TRV POMOCNETLAPKY 30 nebo
DMS TRV POMOCNETLAPKY 60 nebo
DMS TRV POMOCNETLAPKY 90          

Více informací

Platba bankovním převodem

Při převodu peněz je buď vložena hotovost na určitý účet nebo je převedena určitá částka z účtu na účet bezhotovostně. Druhá metoda probíhá buď elektronicky (e-banking) nebo pomocí formuláře, takzvané složenky.

Příslušné číslo bankovního účtu naleznete vždy u každého projektu.

Při elektronických převodech (e-banking) stačí jít na internetové stránky Vaší banky a tam máte přímý přístup na svoje vlastní konto. Můžete zadat příkaz k jakékoliv finanční transakci (to znamená i k bankovnímu převodu).

Pro případné potvrzení o daru doporučujeme v popisu platby uvést jméno a příjmení příkazce (dárce).

Převod pomocí složenky: Všechny nutné údaje musí být zaneseny do odpovídajících políček na složence a vyplněná složenka se musí podat v bance nebo na poště. Převáděná suma je buď zaplacena v hotovosti nebo převedena z účtu na účet adresáta. Jako potvrzení obdržíte protisk složenky nebo formuláře, který musí být označen datem a razítkem banky.