Daruj Správně

Novinky


Modrá akademie nabízí know-how neziskovým organizacím

ČSOB právě vyhlašuje 4. ročník intenzivního vzdělávacího programu Modrá akademie v tématech Rozvoj organizace a týmu a Komunikace a fundraising.

Vybrané neziskové organizace absolvují sérii workshopů, odborné poradenství, mentoring a koučování. Odborným partnerem Modré akademie je Fórum dárců.

Přihlášky a vyplněné registrační formuláře zasílejte do 28. února 2017.

Pro více informací klikněte zde: https://www.csob.cz/portal/o-csob/spolecenska-odpovednost/granty/modra-akademie

 

 

#DobroDen 29. ledna

V čem spočívá #DobroDen? Je to den, kdy se posílá na charitu tolik peněz, kolik má člověk followerů na Twitteru. Princip je jednoduchý – za každého člověka jednu korunu. Hezké a vtipné, co myslíte?

Nápad na #DobroDen se před třemi lety zrodil v hlavě Leoše Mareše. Řekl si, že když se celý rok snaží rozšiřovat na Twitteru svojí komunitu a pracuje na tom, aby těch lidí bylo co nejvíce a také se mu to daří, tak že by jednou ročně měl to číslo proměnit v něco, co pomůže ostatním. Proto se rozhodl, že pošle vybrané charitativní organizaci tolik korun, kolik bude mít na Twitteru ten den followerů. A k čemu by byl Twitter, tedy sociální síť, kdyby nespojoval lidi a myšlenky. Jeho iniciativa inspirovala a bavila spoustu lidí a spontánně se k ní přidávali. Nechyběly vtipné hlášky jako „komu pošlu svých 45 korun dneska já“ nebo „tak nízkou částku posílat nebudu, pošlu za každého na charitu aspoň desetikorunu“. Postupně se k akci připojili i další známí lidé, jako například Andrej Babiš, Tomáš Čupr nebo Jirka Král.

Letos se bude #DobroDen konat již potřetí – přidáte se i vy? Pokud se chcete pobavit, přispět na dobrou věc, a zatím nevíte komu, vyberte si na Darujsprávně.cz. Najdete zde pouze prověřené a transparentní veřejně prospěšné organizace s veřejnou sbírkou a máte jistotu, že finance jdou rovnou na vámi vybranou věc, bez zbytečných nebo skrytých poplatků. Pokud vyplníte vaše údaje, můžete za váš příspěvek obdržet potvrzení o daru a uplatnit je ve vašem daňovém přiznání.

Tak se připravte, třetí ročník #DobroDne se blíží a 29.1. je již tuto neděli!

 

 

NROS - Program

Program „3P", překlenovací pomoci poskytl za dobu své existence více než 55 mil. Kč na předfinancování projektů neziskových organizací, které by jinak nemohly být realizovány.


Coje Program 3P?

Kdo může žádat o návratný nadační příspěvek?

Jaké jsou podmínky Programu 3P?

Okolik lze žádat a na jak dlouho?

Jaké je ručení za návratný nadační příspěvek ?

Kolik organizace zaplatí za poskytnutí návratného nadačního příspěvku?


Odpovědi na všechny tyto otázky a i další informace najdete v přiloženém letáku nebo žádejte o konzultaci na e-mailu jana.trombikova@nros.cz , telefon: +420 227 217 214

Srdcerváči + NFOZP

NFOZP rozdělí mezi 11 organizací 450 tisíc korun, které zaměstnávají lidí s postižením, a zdravotně postiženou podnikatelku, která kvůli vážné nemoci a následné invaliditě musela opustit chov ovcí a věnuje se včelařství.

Příběhy kriminalisty na vozíku, fotografky s dětskou obrnou, lékaře se syndromem vyhoření, vojáka s rakovinou i vysokého státního úředníka s psoriázou inspirovaly a podporovaly od září 2016 v projektu Srdcerváči mnohé zdravotně postižené, aby se nevzdávali svých kariérních snů. A těm takzvaně zdravým ukazovaly, že mezi námi žije mnoho skutečných superhrdinů všedních dní, kteří se krom běžných starostí musí prát i se svou nemocí či úrazem a přitom ve své profesi mnohdy předčí ty takzvaně zdravé.

Slavnostní vyhlášení grantového řízení Srdcerváči 2016, proběhne 18. ledna 2017 od 14. hodin v Clarion Congress Hotel Prague.
Podrobnosti naleznete v přiložené pozvánce.

Těším se na viděnou s Vámi!

Srdečně

Petra Horáková

Nové ocenění Lush Spring Prize pro projekty, které se věnují regeneraci sociálního a životního prostředí

Společnost Lush a organizace Ethical Consumer Research Association, věnující se tématům souvisejícím s etickou spotřebou, představily novou „jarní cenu" Lush Spring Prize. Cílem ceny, která bude každý rok rozdělovat 200 000 liber (cca 6,5 milionů Kč), je podpořit po celém světě projekty usilující o regeneraci sociálního a životního prostředí.

Podrobnosti naleznete v přiložené tiskové zprávě.

Nominační formuláře je možné stáhnout z internetových stránek ocenění Spring Prize (www.springprize.org).

Konečným termínem pro zaslání nominací je 28. únor 2017.

V březnu se sejdou hodnotitelské komise a výherci si své ceny převezmou na prestižní akci, která se bude konat v květnu 2017.