Daruj Správně

Emil open 2017

www.emilnadace.cz

Sportovat a zažívat radost ze svobodného pohybu je snem mnoha handicapovaných. Sport je radost, nadšení i uvolnění, spojuje nás s přáteli, dovolí nám zapomenout na denní starosti a je důležitou součástí každodenního života. 

Chceme mladým handicapovaným přivést vzory, aby věděli, že jejich opravdová snaha má smysl a bude podporována. Díky Evropským hrám najdou nové přátele, budou mít možnost vyzkoušet si aktivity společně se zdravými dětmi a přispějí tak k překonávání předsudků a vzájemného ostychu.
Evropské hry handicapované mládeže umožní zapojeným mladým lidem ukázat to nejlepší, co v nich je, vyvolat nejen u jejich rodičů slzy radosti a vlnu pýchy, ale hlavně znovu získat či posílit sebevědomí a pocit vlastní důležitosti.

 

Nadační fond Emil je nezisková organizace pomáhající handicapovaným dětem a mladým lidem sportovat, a to především formou přímé finanční pomoci. Od roku 2003 se jednalo o „projekt Emil“ Českého paralympijského výboru. V roce 2009 byl projekt oficiálně prohlášen Nadačním fondem Emil. Nadační fond do dnešního dne podpořil přes 8 tisíc individuálních sportovců i sportovních klubů. Jeho základním posláním je být symbolem účinné pomoci mladým handicapovaným sportovcům, pomáhat jim v rámci celé ČR prostřednictvím sportu překonávat vlastní bariéry, nacházet nové přátele a objevovat ten „svůj“ smysl života. 

Evropské hry handicapované mládeže jsou mezinárodním sportovním a společenským setkáním mladých lidí se zdravotním postižením. Očekávaným počtem účastníků, mezinárodností, rozsahem sportovní části i doprovodného a kulturního programu se jedná o ojedinělou akci evropského formátu, která přesahuje hranice Jihomoravského kraje i České republiky. Akce navazuje na úspěšné a výrazně rostoucí předchozí ročníky her handicapované mládeže.

Proč podpořit tento projekt

Nadační fond Emil je organizací s mnohaletou historií. V komunitě handicapovaných je známý především díky úspěšnému pořadatelství mezinárodních sportovních událostí. Tyto projekty jsme vždy realizovali s vyrovnaným rozpočtem. NF Emil má díky tomu zkušenosti s finančním i projektovým vedením mezinárodně významných projektů

Poslání organizace

Účelem Nadačního fondu Emil je účinná podpora handicapovaných dětí a shromažďování finančních prostředků určencýh k zajištění sociálních, léčebných, sportovních a kulturních potřeb handicapovaných dětí.

Kolik chcete přispět?

Pošlete jednorázovou DMS ve tvaru DMS  na telefonní číslo 87 777

Pošlete roční DMS ve tvaru DMS ROK  na telefonní číslo 87 777

Více informací