Daruj Správně

Emil open 2017

www.emilnadace.cz

Sportovat a zažívat radost ze svobodného pohybu je snem mnoha handicapovaných. Sport je radost, nadšení i uvolnění, spojuje nás s přáteli, dovolí nám zapomenout na denní starosti a je důležitou součástí každodenního života. 

Chceme mladým handicapovaným přivést vzory, aby věděli, že jejich opravdová snaha má smysl a bude podporována. Díky Evropským hrám najdou nové přátele, budou mít možnost vyzkoušet si aktivity společně se zdravými dětmi a přispějí tak k překonávání předsudků a vzájemného ostychu.
Evropské hry handicapované mládeže umožní zapojeným mladým lidem ukázat to nejlepší, co v nich je, vyvolat nejen u jejich rodičů slzy radosti a vlnu pýchy, ale hlavně znovu získat či posílit sebevědomí a pocit vlastní důležitosti.

 

Nadační fond Emil je nezisková organizace pomáhající handicapovaným dětem a mladým lidem sportovat, a to především formou přímé finanční pomoci. Od roku 2003 se jednalo o „projekt Emil“ Českého paralympijského výboru. V roce 2009 byl projekt oficiálně prohlášen Nadačním fondem Emil. Nadační fond do dnešního dne podpořil přes 8 tisíc individuálních sportovců i sportovních klubů. Jeho základním posláním je být symbolem účinné pomoci mladým handicapovaným sportovcům, pomáhat jim v rámci celé ČR prostřednictvím sportu překonávat vlastní bariéry, nacházet nové přátele a objevovat ten „svůj“ smysl života. 

Evropské hry handicapované mládeže jsou mezinárodním sportovním a společenským setkáním mladých lidí se zdravotním postižením. Očekávaným počtem účastníků, mezinárodností, rozsahem sportovní části i doprovodného a kulturního programu se jedná o ojedinělou akci evropského formátu, která přesahuje hranice Jihomoravského kraje i České republiky. Akce navazuje na úspěšné a výrazně rostoucí předchozí ročníky her handicapované mládeže.

Proč podpořit tento projekt

Nadační fond Emil je organizací s mnohaletou historií. V komunitě handicapovaných je známý především díky úspěšnému pořadatelství mezinárodních sportovních událostí. Tyto projekty jsme vždy realizovali s vyrovnaným rozpočtem. NF Emil má díky tomu zkušenosti s finančním i projektovým vedením mezinárodně významných projektů

Poslání organizace

Účelem Nadačního fondu Emil je účinná podpora handicapovaných dětí a shromažďování finančních prostředků určencýh k zajištění sociálních, léčebných, sportovních a kulturních potřeb handicapovaných dětí.