Daruj Správně

Akce Cihla - Sbírka na podporu lidí s mentálním postižením

http://www.portus.cz
Za peníze získané z pražské sbírky opraví pořadatelé kampaně ze společnosti Portus Praha
střechu chráněného bydlení Fara.

Hlavní je být v suchu!

Dvanáct lidí s mentálním postižením našlo přístav v chráněném bydlení Fara v obci
Slapy, kde mohou důstojně bydlet, pracovat, rozvíjet se a svobodně žít spolu s ostatními lidmi. Hrozí jim však, že již brzy v suchu nebudou! Střecha, která se jim rozpadá nad hlavou, vyžaduje rychlou rekonstrukci. Nezisková organizace Portus Praha proto shání prostředky na novou střechu a každý příspěvek může pomoci.

Chráněné bydlení Fara
Chráněné bydlení se nachází v bývalém objektu Fary a v roce 2000 bylo první ubytovací sociální službou pro lidi s mentálním postižením v obci Slapy. V současné době zde žije dvanáct lidí s těžkým a středním mentálním postižením, kteří potřebují celodenní podporu asistentů.

Posláním chráněného bydlení Slapy je podat pomocnou ruku dospělý lidem, kteří nejsou dostatečně samostatní při naplňování svých potřeb v důsledku mentálního postižení. Poskytujeme celoroční pobytové a asistenční služby v obci Slapy s důrazem na podporu základních lidských práv, individuálního rozvoje a důstojného zařazování do běžného života.


Poslání organizace

„Loď v přístavu je v bezpečí, ale proto se lodě nestaví"
William Shedd

Portus Praha je přístavem pro lidi s mentálním postižením, aby mohli důstojně bydlet, pracovat, rozvíjet se a svobodně žít spolu s ostatními život člověka.

První ročník AKCE CIHLA se konal v roce 1999 v Praze. Za peníze získané z jednotlivých
ročníků benefiční sbírky se podařilo zrekonstruovat objekt bývalé Fary, postavit nové
chráněné bydlení Na Vyhlídce, vybudovat sociálně terapeutickou dílnu v objektu Fary a postavit Sociální podnik v Davli DOBROTY S PŘÍBĚHEM. V tomto sociálním podniku pracují lidé s mentálním postižením - vyrábí zde nakládané sýry a utopence.

Kolik chcete přispět?

Zvolte platební metodu

Převod na účet

Pošlete jednorázovou DMS na telefonní číslo 87 777 ve tvaru:
DMS CIHLA 30 nebo
DMS CIHLA 60 nebo
DMS CIHLA 90          

Pošlete dlouhodobou DMS na telefonní číslo 87 777 ve tvaru:
DMS TRV CIHLA 30 nebo
DMS TRV CIHLA 60 nebo
DMS TRV CIHLA 90          

Více informací

Platba bankovním převodem

Při převodu peněz je buď vložena hotovost na určitý účet nebo je převedena určitá částka z účtu na účet bezhotovostně. Druhá metoda probíhá buď elektronicky (e-banking) nebo pomocí formuláře, takzvané složenky.

Příslušné číslo bankovního účtu naleznete vždy u každého projektu.

Při elektronických převodech (e-banking) stačí jít na internetové stránky Vaší banky a tam máte přímý přístup na svoje vlastní konto. Můžete zadat příkaz k jakékoliv finanční transakci (to znamená i k bankovnímu převodu).

Pro případné potvrzení o daru doporučujeme v popisu platby uvést jméno a příjmení příkazce (dárce).

Převod pomocí složenky: Všechny nutné údaje musí být zaneseny do odpovídajících políček na složence a vyplněná složenka se musí podat v bance nebo na poště. Převáděná suma je buď zaplacena v hotovosti nebo převedena z účtu na účet adresáta. Jako potvrzení obdržíte protisk složenky nebo formuláře, který musí být označen datem a razítkem banky.